Dopřejte si péči jojobového oleje!

posted Apr 5, 2012, 6:58 AM by admin _   [ updated Apr 5, 2012, 7:02 AM ]
V kosmetické péči najdeme jeden rostlinný olej, kterému se žádný jiný nevyrovná. Jde o jojobový olej, který je sice často označován jako panenský olej, ve skutečnosti však jde o kapalný vosk.

Jojoba jako tekuté zlato

Jojobový olej je právem označovaný jako tekuté zlato pro své skvělé pečující schopnosti. Jedná se o rostlinný vosk produkovaný stále zelenou pouštní rostlinou. Simondsie čínská, označovaná také jako jojoba, je produkcí unikátního vosku – jojobového oleje mezi ostatními rostlinami zcela výjimečná. Žádná jiná rostlina neprodukuje vosk, který by byl tak podobný tukům produkovaným mazovými žlázami člověka. Díky této podobnosti a cennému složení jojobového oleje má vynikající pečující vlastnosti a široké uplatnění v kosmetické péči.

Jojobový olej pro všechny typy pokožky

Jojobový olej obsahuje vedle vzácných nenasycených mastných kyselin a řady stopových prvků zejména antioxidační vitamín E známý pro své skvělé vyživující schopnosti.

Jojobový olej tak nachází široké uplatnění v péči o pleť i pokožku celého těla. Jojobový olej má schopnost udržovat v pokožce přirozenou vlhkost, hydratuje ji a vyživuje. Zvyšuje elasticitu pleti, podporuje její vláčnost a pružnost. Jojobový olej se skvěle vstřebává, nezanechává pocit mastnoty, přitom skvěle hydratuje. Navíc nezpůsobuje alergické reakce.

Užívá se tedy v péči o všechny typy pokožky, od mastné až po extrémně vysušenou a citlivou pokožku. Je vhodný i pro velmi malé děti. Pro své hojivé působení je jojoba vhodná i pro narušenou a poškozenou pleť, dokáže zmírňovat projevy akné a pomáhá při léčbě dalších kožních potíží.

Jojobový olej zvyšuje odolnost pleti a chrání ji před negativním působením vnějších vlivů, má přirozený ochranný faktor. Bývá proto také součástí opalovací kosmetiky.

V neposlední řadě nachází jojobový olej také uplatnění i v péči o poškozené vlasy. Ve formě hydratačního olejového zábalu navrací vlasům pružnost a lesk.


Kde koupit jojobový olej?

Jojobový olej ve své nejčistší podobě najdete v eshopu na www.siladoteku.cz. Najdete zde i další panenské oleje (regenerační rakytníkový olej, pupalkový olej pro ženskou krásu a energii, dýňový olej se zinkem aj.), esenciální oleje užívané v aromaterapii, bambucké máslo karité a další produkty pro krásu, zdraví a vitalitu.

Comments