Citáty láska‎ > ‎

Citáty o smutné lásce, o zklamání

Říkáš: „miluji déšť“. Když prší, jdeš se pak schovat, abys nezmokl. Říkáš: „miluji slunce“. Když pak svítí, hledáš stín, kde by ses ukryl. Mám strach, že mi jednou řekneš: „miluji tě“.

Autor: John Lennon


Všichni milenci kteréhokoliv pohlaví dobře vědí, že láska je sice požehnání, ale současně je to cosi krajně nebezpečného, nepředvídatelného, co může způsobit vážnou újmu. Proto každý, kdo hodlá milovat, by měl vědět, že vystavuje své tělo a svou duši ranám, a že nikdy nebude moci obviňovat svého partnera, protože riziko je pro oba stejné.

Autor: Paulo Coelho


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí. Za hodinu pak pozná, zda by ho/ji dokázal milovat. Za jeden den člověk zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život... Ale trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Autor: Honoré De Balzac


První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pamatuješ jeho číslo.

Autor: Emil Zola


Láska je pro smysl člověka složitější než matematika, mnohdy s neřešitelnými příklady.

Autor: Albert Einstein


Hodnocení člověka má vycházet z toho, co dává, ne z toho, co je schopný získat.

Autor: Albert Einstein


Odpouštění je obousměrná silnice: vždy, když někomu odpouštíme, promíjíme zároveň i sobě.

Autor: Paulo Coelho


Je důležité nechat určité věci odejít. Zbavit se jich. Uvolnit se. Lidé si musí uvědomit, Že nikdo nehraje s poznačenými kartami, někdy vyhrajeme,někdy prohrajeme. Nečekejte, že vám někdo něco vrátí, že uzná vaše úsilí, odhalí vaše nadání, že pochopí vaši lásku.

Autor: Paulo Coelho


Pro ženu, kterou jednou miloval, udělá snad muž všechno na světě. Až na to, že ji miloval znovu...

Autor: Oscar Wilde


Celý život jsem chápala lásku jako jakési sdílené otroctví. Byla to lež: svobodný je jenom člověk, v jehož životě láska je. Kdo se někomu plně oddá, kdo se cítí svobodný, miluje nejvíc. A kdo miluje nejvíc, cítí se svobodný.

Autor: Paulo Coelho


Člověk je sám i mezi lidmi.

Autor: Antoine de Saint-ExupéryComments